Kommentaarid puuduvad

Nädalavahetusel selgusid esimesed Eesti meistrid padelis

Rocca al Mare padelikeskuses peeti ajaloo esimesed Eesti meistrivõistlused padelis, kus osales 17 meespaari ning 6 naispaari. Kohale olid tulnud Eesti tugevaimad paarid, mis tegi turniiri põnevaks juba esimestest mängudest alates.

Naispaarismängu esimeses alagrupis panid oma tugevuse maksma Piret Ilves ja Liina Suurvarik, kes olid turniiril ka esimesena asetatud. Teisena pääsesid alagrupist edasi Elen Vaino ja Jelena Kalve, saades ühe võidu ja ühe kaotuse. Teises Alagrupis oli dramaatikat rohkem, kui Diana Legušs ja Kairi Rätsepp alistasid alagrupis esimesena asetatud paari Elisabeth Alla ja Mariann Pihlapi 6/7 7/6 10-8 ning võitsid sellega ka alagrupiturniiri.

Esimeses poolfinaalis oli Piret Ilves ja Liina Suurvarik paremad paarist Elisabeth Alla/Mariann Pihlap 6/3 6/2 ning teises poolfinaalis alistasid Elen Vaino/Jelena Kalve teise alagrupi võitjapaari Diana Legušs/Kairi Rätsepp 6/3 6/3. See tähendas, et finaalis toimus korduskohtumine Piret Ilves/Liina Suurvarik ja Elen Vaino/Jelena Kalve vahel. Finaalis revanši ei õnnestunud võtta, mis tähendas, et seisuga 6/2 6/4 krooniti Eesti meistriteks Piret Ilves ja Liina Suurvarik.

Meespaarismängus oli põnevaid kohtumisi palju ning päeva lõpuks oli tabelisse alles jäänud vaid neli paari, kellest kaks olid asetatud. Suurimateks üllatajateks olid Hjalmar Mäe koos paarilise Meelis Prett’iga, kes alistasid esimeses ringis kolmandana asetatud paari Indrek Kanter/Toomas Liiva 6/4 2/6 10-6 ning veerandfinaalis noored padelipaari Markus Moring/Ott-Artur Kasera 6/1 6/3. Teine üllatuspaar oli Hendrik Lutter/Auris Mikk, kes võtsid järjestikku kaks võitu asetatud paaride üle. Esimesena alistati paar Jürgen Raag/Fredi Vöörman 6/3 7/6(3) ning veerandfinaalis alistati neljandada asetatud paar Tarmo Uustalu/Rain Rosenberg 6/1 7/6(4). Poolfinaalidesse jõudsid ka turniiri esimene ja teine asetus ehk Siim Tuus/Philip Verzun ning Henrik Raag/Rene Kuusing.

Esimesena kindlustasid finaalikoha Tuus/Verzun, alistades paari Prett/Mäe kindlalt 6/1 6/2. Teise finalisti selgumiseks läks kauem aega, kui Raag/Kuusing alistasid tasavägises mängus paari Lutter/Mikk seisuga 5/7 6/2 7/5. Seega olid finaalis omavahel vastamisi turniiri esimene ja teine asetus. Finaalkohtumine oli tõeliselt finaali vääriline ning mängu saatuse otsustamiseks läks tarvis otsustavat setti. Otsustavas setis panid oma paremuse maksma edetabelis eespool asetsevad Siim Tuus/Philip Verzun alistades paari Raag/Kuusing seisuga 6/1 6/7 6/3.

Turniiri tulemused on nähtavad siin: https://padel.ee/wp-content/uploads/2018/08/EMV-Final-results.pdf

Eesti meistrivõistluste õnnestumisele aitasid kaasa Restoran Tabac, Padelikeskuse suurtoetaja Euronics ning Rocca al Mare Padelikeskus. Eesti Padeli Liit tänab toetajaid ning ka pealtvaatajaid, kes andsid oma panuse atmosfääri loomisel! Lisaks täname ka terviseresto Esireketit, kes hoolitses selle eest, et mängijatel ja pealtvaatajatel oleksid kõhud täis ja meeleolu hea.

Järgmine Estonian Padel Toup etapp toimub juba 23-24. Märts, kohtume seal!

Kirjuta kommentaar