Kommentaarid puuduvad

Padel sobib kõigile

Padel on lihtne ja meeleolukas reketispordiala, mis sobib igas vanuses ning füüsilises vormis liikumishuvilisele inimesele. Padeli mängurõõmu nautimiseks ei ole vaja eelnevat reketispordiala kogemust, vaid hoopis head tuju ning meeldivaid mängukaaslasi. Padelit mängitakse enamasti paarismänguna ning tegemist on ühe sotsiaalseima spordialaga maailmas.

Padeli väljak on kolmandik tenniseväljaku suurusest ning skooripidamine käib samamoodi nagu tennises, kuid mäng ise on hoopis erinev. Suurim erinevus seisneb selles, et padeli väljakut ümbritsevad seinad, mille kasutamine on lubatud ja mitmetes olukordades hoopis kasulik. Kuna padelis otseseina löömine pole aga lubatud ja pall peab maanduma vastaste väljakupoolel enne kui seina põrkab, siis lisab see mängule palju mängulisust ja muudab punktid kaasahaaravaks. Padeli lihtsusele aitab ka kaasa kohustus lüüa serv põrkest ja puusast madalamalt ehk altkätt, vastupidi tennisele.

Padeli mängimiseks on vaja padeli reketit ning palle. Reket, mis on totaalselt erinev ja lühem tennise- või squashireketist, on kas plastikust või süsinikkiust kattega keelteta ja aukudega reket. Padeli pallid näevad välja samasugused kui tennisepallid, kuid sisaldavad vähem rõhku ning seetõttu ei põrka nii intensiivselt. Mängijatele on soovitatav kanda padeli või tennisejalatseid, et oleks võimalikult hea haarduvus kunstmurukattega väljakul mida katab õhuke liivakiht.

Kirjuta kommentaar